Birtokvédelem |
Ügyintéző: dr. Tarnai Kitti hatósági csoportvezető Telefon: 78/437-116 Amennyiben a birtokost a birtokától tilos önhatalommal jogalap nélkül megfosztják, vagy birtoklásában zavarják, birtokvédelem illeti meg. Birtokvédelmet a jegyzőtől abban az esetben lehet kérni, ha a birtokháborítás egy éven belül történt. A birtokos közvetlenül a bíróságtól kérheti az eredeti állapot helyreállítását vagy a zavarás megszüntetését, ha a birtokháborítás kezdetétől számított egy év eltelt, vagy ha a felek azt is vitatják, hogy kinek van jogalapja a birtokláshoz. A jegyzői birtokvédelmi eljárás kérelemre indul, melynek tartalmaznia kell: A kérelemhez csatolni kell: Fogalommagyarázat, tájékoztatás a birtokvédelem további eszközeiről:
|
Fiatal házasok első lakáshoz jutásának támogatása |
Ügyintézés helye: Polgármesteri Hivatal fsz. 4. sz. iroda
Ügyintéző: Sándorné Inotai Mária Telefon: 78/437-116 Vissza nem térítendő támogatás igényelhető a magántulajdonban lévő - lakás építésére - új vagy használt lakás vásárlására - saját tulajdonú lakás bővítésére, felújítására
Támogatás annak a fiatal házaspárnak nyújtható, akik - 40. életévüket még nem töltötték be - Legalább egyikőjük az igénylés benyújtását megelőző 3 éve a város közigazgatási területén lakóhellyel rendelkezik - Családjukban az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a mindenkori legkisebb minimálbér összegét Lakás építése esetén támogatás akkor adható, ha a kérelmezők érvényes építési engedéllyel rendelkeznek, és lakásingatlan-tulajdonuk nincs. Lakás vásárlása esetén támogatás akkor adható, ha a kérelmezők lakástulajdonnal nem rendelkeznek, és a megvásárolni kívánt lakás műszaki állapota olyan, hogy legalább 10 évi lakhatást tesz lehetővé. Lakásvásárlás esetén a támogatás folyósítására csak a végleges adásvételi szerződés megkötése után kerülhet sor. Lakás bővítésére akkor igényelhető a támogatás, ha a bővítés önálló lakrész kialakítását vagy komfort nélküli lakás komfortosítását eredményezi. Lakóépület felújítására támogatás akkor igényelhető, ha a felújítás az életveszélyessé vált lakóépület műszak állagának feljavítását eredményezi és legalább 10 év lakhatást tesz lehetővé.
A támogatás összege: Lakásépítés 150.000-500.000 Ft. Lakásvásárlás 80.000-300.000 Ft. Lakásbővítés, felújítás 50.000-200.000 Ft.
Nem jogosult a támogatásra az a házaspár, akik közül akár az egyik - 10 éven belül térítés ellenében mondott le lakásbérleti jogviszonyáról Dunavecsén - Már kapott ilyen támogatást - Az 1993. évi III. törvény 4. § (1) bek. b) pontjában meghatározott vagyonnal rendelkezik Nem jogosult a támogatásra az a házaspár sem, akinek az építeni vagy megvásárolni kívánt lakásának szobaszáma meghaladja a 12/2001. (I. 31.) Korm. rendeletben meghatározott méltányolgató lakásigény felső határát.
A támogatás iránti kérelemhez csatolni kell: - házassági anyakönyvi kivonat - jogerős építési engedély, adásvételi szerződés, elővásárlási szerződés - nyilatkozat a kérelmezőkkel együtt élő családtagokról - jövedelemigazolások, vagyonnyilatkozat - 30 napnál nem régebbi tulajdoni lap másolat A kérelmekről – a Szociális és Egészségügyi Bizottság javaslatának figyelembe vételével- a képviselő-testület dönt.
|
Talált tárgyak |
Ügyintézés helye: Polgármesteri Hivatal fsz. 2. sz. iroda Ügyintéző: Gyarmati Andrea Telefon: 78/437-116 Ha valaki feltehetően más tulajdonában lévő dolgot talál, köteles a talált dolgot a találástól számított nyolc nap alatt a dolog elvesztőjének, tulajdonosának vagy más átvételre jogosult személynek átadni, vagy - ha ez nem lehetséges - a találás helye szerinti települési önkormányzat jegyzőjének beszolgáltatni. A találó a beszolgáltatáskor - jegyzőkönyvben - nyilatkozik, hogy feltételeinek fennállása esetén igényt tart-e, vagy sem a talált dolog tulajdonjogára. Amennyiben a találó a tulajdonjogra igényt tart, és a dolog tulajdonosa, elvesztője, vagy más átvételre jogosult személy nem állapítható meg, vagy a dologért nem jelentkezik, a jegyző a dolgot három hónap megőrzés után a találónak kiadja. Ezt követően a találó jogi helyzetére a felelős őrzés (Ptk. 196-197. §) szabályai irányadók, azzal az eltéréssel, hogy a találó a dolgot használhatja, de nem idegenítheti el, nem terhelheti meg, és a dolog használatát másnak nem engedheti át. Amennyiben a dolog tulajdonjogára a találó nem tart igényt, azt abban az esetben is a jegyzőhöz kell beszolgáltatni. Ilyenkor a találó arról nyilatkozik, hogy nem tart igényt a dolog tulajdonjogára. A jegyző ez esetben a dolgot a három hónapos meg-őrzést követően - ingóárverés útján - értékesíti. |
Zenés táncos rendezvények engedélyezése |
Zenés, táncos rendezvények engedélyezése A zenés, táncos rendezvények működésének biztonságosabbá tételéről szóló 23/2011. (III. 8.) Korm. rendelet alapján zenés, táncos rendezvény csak rendezvénytartási engedély (a továbbiakban: engedély) birtokában tartható. Zenés, táncos rendezvény: rendszeresen vagy meghatározott alkalomból, illetve időpontban tartott, a vendégek szórakoztatását szolgáló zenés, táncos esemény. Engedélyt azon rendezvényekre kell kérni, amelyeket tömegtartózkodásra szolgáló építményben, tömegtartózkodásra szolgáló helyiséget tartalmazó építményben (300 főnél nagyobb befogadóképességű helyiség, épület), illetve szabadan tartanak és ez esetben a résztvevők létszáma az 1000 főt meghaladja. Az engedély nem mentesíti az engedély jogosultját a tevékenység végzéséhez, illetve a meghatározott termékek forgalmazásához szükséges további, külön jogszabályban meghatározott feltételek teljesítése alól (pl.: működési engedély iránti kérelem, bejelentés kereskedelmi tevékenység végzésére, stb.). Az engedély iránti kérelmet a zenés, táncos rendezvénynek helyt adó építmény üzemeltetőjének, szabadtéri rendezvény esetében a rendezvény szervezőjének kell benyújtani az erre rendszeresített nyomtatványon. A kérelemhez csatolandó okiratok:
A rendeletet nem kell alkalmazni: Az engedélyt a zenés, táncos rendezvény helye szerinti települési önkormányzat jegyzője adja ki. A rendezvénytartási engedély iránti kérelem eljárásában szakhatóságként részt vesz:
Az engedély jogosultja a kérelem adataiban bekövetkezett változásokat haladéktalanul köteles bejelenteni a jegyzőnek. A kérelemhez csatolandó biztonsági terv tartalmazza:
Az üzemeltető, illetve a szervező kötelezettsége:
A szervezőre, illetve a biztonsági személyzetre vonatkozó szabályok:
|
Fogyasztó Védelem |
A fogyasztó panaszával fordulhat:
|
Kapcsolódó nyomtatványok
- Nyilatkozat csatorna belépéshez (természetes személy esetén) (26 KiB – feltöltve: 2013.04.18)
- Rendezvénytartási engedély iránti kérelem (61,21 KiB – feltöltve: 2011.04.29)